А ви знали, що для якісного утеплення потрібно не тільки підібрати хороший матеріал, але й вдало його пофарбувати? Розповімо, чим пофарбувати утеплений фасад, щоб надовго зберегти бездоганний вигляд. Беріть на замітку топ найоптимальніших продуктів.
Топ продуктів для фарбування фасадів
На ринку лакофарбової продукції можна виділити 4 види матеріалів для фарбування фасадів та систем зовнішнього утеплення.
- Фасадна фарба. Створює рівне матове покриття.
- Структурна фарба. Створює фактурне покриття на поверхні.
- Декоративна штукатурка з ефектом «баранчик». Створює рельєфне покриття, яке імітує руно.
- Декоративна штукатурка з ефектом «короїд». Створює рельєфне покриття, яке імітує старе дерево.
Кожен із них представлений в ТМ TRIORA у групі акрилових або силіконових матеріалів.
Щоб зрозуміти, який саме продукт обрати, необхідно відповісти на просте запитання: який тип утеплення використовувався?
Якщо фасад утеплювали пінопластом, варто зупинити вибір на акрилових продуктах. Акрилові фарби TRIORA чудово захищають поверхню від вологи і зовнішніх впливів, служать в межах 7-10 років при правильному нанесенні.
Утеплені мінеральною ватою фасади краще фарбувати силіконовими продуктами TRIORA. При правильному нанесенні вони служать 10-15 років, не вбирають бруд, не пропускають воду всередину стін, самоочищаються – пил легко змивається разом із краплями води.
Але чому ж багато фасадів утеплених будинків втрачають вигляд вже після першої зими? Давайте розберемося.
3 помилки при фарбуванні фасадів
- Неправильно підібрана фарба для фасаду. У кожного утеплювального матеріалу свої характеристики та особливості експлуатації. Наприклад, пінопласт практично не намокає під час дощу, тоді як мінеральна вата активно вбирає вологу. Їм потрібні різні рівні захисту від вологи і різні матеріали.
- Неправильно обраний колорант. Для фасадних матеріалів використовують колоранти, стійкі до ультрафіолетових променів. Вони відмінно витримують будь-які атмосферні дії. Тоді як колоранти, призначені для інтер’єрних фарб, можуть зберігати насиченість кольору тільки в приміщенні.
- Порушено технологію робіт з утеплення та фарбування. Якщо коротко, утеплення стін має пройти в кілька етапів: нанесення штукатурки, накладення армуючої сітки, повторна штукатурка, грунт і лише після – фінальне фарбування. Важливо домогтися міцної адгезії між шарами. В іншому випадку поверхня з часом зіпсується. Не забувайте і про комбінації матеріалів. Намагайтеся для всіх видів робіт підбирати матеріал з однаковою складовою речовиною. Наприклад, силіконові штукатурки для фасаду використовуються після застосування тільки силіконової ґрунтовки і просто осипляться, якщо застосувати акрилову.
Враховуйте ці моменти при виборі матеріалів і вже у процесі самих утеплювальних робіт. Уникайте прикрих промахів і насолоджуйтеся перевагами утеплення багато років.