Закрити

Интерьерные и фасадные краски TRIORA

Горяча лінія 0-(800)-50-18-31
Вимкни Триору
7 824 просмотров
Вівторок, 20 Листопада 2018

Чому класичний кухонний фартух більше не модний і що робити?

Anna

Робоча зона в кухні – це місце для плитки і ніяк інакше або ж простір для нових рішень? Дизайнери голосують за другий варіант, пропонуючи нам змінити звичні способи оздоблення кухонного фартуха. Що робити і чи є у плитки гідні конкуренти? Читайте про це у нашому матеріалі.

Що пропонують замість плитки?

Варіантів безліч – від монолітних плит із різних матеріалів і до голої цегли із захисним покриттям. Вибирати вам, залежно від фінансових можливостей та інтер’єрних потреб. Запропонуємо 5 цікавих варіантів.

Варіант 1: Скло замість плитки

Його можна назвати сучасною інтерпретацією кахелю. Скло зручне тим, що під нього не потрібно готувати поверхню – в якому б стані стінка не була, скляна плита приховає всі недоліки. За бажанням можна закріпити панель прямо поверх старого кахлю, щоб не витрачатись на демонтаж плиток і підготовку поверхні. Вигідний такий варіант і оформленням – можна самостійно підібрати і замовити будь-який малюнок. У побуті скло не вбирає бруд і жир, його легко мити. Єдиний момент: тут, як і на скляних меблях, помітні відбитки пальців і наліт. Прибирати скляний фартух доводиться щодня із застосуванням спеціальних засобів. З мінусів – недешева ціна і часті прибирання.

Варіант 2: Heavy metal на кухні

Такі фартухи встановлюються за тим же принципом, що і скляні – без підготовки стін. У застосуванні вони практичні – легко миються, не вимагають особливого догляду. Важливо ретельно обробити сам метал, захистити його від впливу вологи і жиру. Металева обробка красиво виглядає в індустріальному стилі, лофт. У використанні метал практичний, а ось в ціні буває дорожче скляного фартука.

Варіант 3: У продовження меблів

Одне з популярних рішень – обшивка стіни ламінованою меблевою плитою. Ламінат захищає деревину від вологи, гладкі меблеві плити нескладно очищати. У побуті такий фартух практичний. Головне – не чистити його жорсткими щітками і абразивами. Подряпані плити втрачають вигляд і стають вразливими до зовнішніх впливів. За вартістю меблеві плити дешевше скла і металу. А що ж стосується служби, такого фартуха напевно вистачить років на 7.

Варіант 4: Декоративні штукатурки

Декоративні штукатурки TRIORA з ефектами «баранець» і «короїд» користувачі оцінили за їх практичність. За одне нанесення ми отримуємо об’ємний візерунок, красиве і міцне покриття. Декоративна штукатурка має високу стійкість до зовнішніх впливів і механічних пошкоджень. Штукатурки використовують для вуличних робіт із розрахунком на 10-річну службу. Тобто, у приміщенні вони напевно прослужать ще довше, що досить практично для робочої зони на кухні.

Єдине «але» – в силу того, що декоративні штукатурки створюють рельєфну поверхню, вони можуть рясно вбирати забруднення. Буде потрібне додаткове покриття водостійким лаком. Лак додасть поверхні гладкість, перекриє пори і полегшить миття стін. Загалом такий варіант досить демократичний за вартістю і простий в реалізації.

Варіант 5: Фасадна фарба

Оздоблення робочої зони фасадною фарбою підійде тим, хто віддає перевагу гладкі стіни в інтер’єрі. Фасадні фарби TRIORA практично не поступаються декоративним штукатурок по міцності – стійкі до води, бруду, перепадів температур. Важливо тільки враховувати, що на гладких стінах помітні подряпини і потрібно обережніше поводитися з ними. Плюс такого оформлення:

  • можливість використовувати в інтер’єрі будь-який колір з фасадної палітри фарб;
  • можливість перефарбовувати стіну, якщо набрид колір або є потреба оновити фартух;
  • простота реалізації;
  • доступна вартість.

Кахель на кухнях супроводжує наш побут приблизно останні 30 років. Не бійтеся відійти від відпрацьованих канонів і спробувати щось незвідане. Який би варіант ви не обрали, він однозначно буде виглядати незвичніше і цікавіше, аніж з дитинства знайомі плити.

Сподобалась стаття?
Комментарі
preloader