Закрити

Интерьерные и фасадные краски TRIORA

Горяча лінія 0-(800)-50-18-31
Вимкни Триору
5 152 просмотров
П’ятниця, 1 Грудня 2017

Що таке екологія житла і як це може бути застосовано в наших умовах

Gavrilenko

А чи знали ви, що постійні застуди виникають через теплі килими на підлозі, а причиною головних болей можуть бути нові меблі? Наше житло приховує у собі багато несподіваних загроз. Щоб їх уникнути та зробити будинок своєю безпечною фортецею варто ближче познайомитися із наукою екології житла. Тож, почнемо.

Улюблений небезпечний будинок

Екологія житла сьогодні активно підтримується у країнах Європи та Азії. Ми ж тільки-но починаємо відкривати для себе її значущість. Поняття домашньої екології дуже широке та включає у себе все – починаючи від складу будівельних матеріалів та закінчуючи частотою прибирання приміщення та його провітрювання.

Умовно, джерела можливої ​​небезпеки можна розділити на 3 групи.

  1. Будівельні та оздоблювальні матеріали. На жаль, але у багатьох багатоповерхових будівлях досить високий радіоактивний фон. Це все від того, що у будівельні матеріали потрапляли заражені речовини, які випаровуються роками. Сюди ж відносяться і оздоблювальні матеріали із полімерами. Вони є носіями хімічних речовин, які згубно впливають на мікроклімат приміщення та наше здоров’я.
  2. Меблі. Не дарма наші предки так любили натуральне дерево. Воно абсолютно безпечне. На відміну від сучасних аналогів – деревостружкових плит. У їхньому складі формальдегідні смоли, які не тільки дають неприємний запах, а й відчутно отруюють повітря. Що ж стосується м’яких меблів – це справжнє джерело пилу та бактерій.
  3. Побутові умови. Пил, грибок, застояне повітря, побутовий газ, що згоряє – це все джерела шкідливих речовин. Вони найчастіше стають причинами застуд, небезпечні для людей, які страждають від алергії.

Все це звучить досить страхітливо та здається невиправною проблемою. Але на щастя, у наших силах оздоровити своє житло.

Як зробити будинок екологічним?

Как сделать дом экологичным

Для початку дотримуйтеся трьох ключових правил у повсякденному житті.

  1. Правильний мікроклімат приміщення. Це вологість та рівномірна температура по усьому будинку. Дотримуватися мікроклімату нескладно. У сухих квартирах допоможе зволожувач повітря. Тим, у кого автономне опалення, температуру можна регулювати самостійно. Ну а в будинках, де опалення централізоване, допоможуть вікна або ж додаткові прилади. Для здорової комфортної обстановки досить 20 °С.
  2. Часті прибирання. Пилосос чи вологе прибирання – на ваш розсуд. Головне, щоб ви регулярно очищували будинок від пилу, у якому збираються усі шкідливі речовини.
  3. Провітрювання. Чим частіше оновлюється повітря у приміщенні, тим воно здоровіше. Досить по 15 хвилин провітрювання для кожної кімнати.

Ще один важливий момент – сонячне світло. Сонячні промені здатні вбивати дрібні бактерії всередині будинку, просушувати вологі стіни, проводити своєрідне природне знезараження повітря. Не закривайте вікна у денний час, пускайте у будинок сонячне світло.

Вже самі ці прийоми допоможуть оздоровити житло та зробити його набагато безпечнішим. Наступний крок трудомісткіший. Знадобиться провести ревізію інтер’єру.

На що звертаємо увагу?

  • Зайві предмети. Сьогодні у моді мінімалізм в обстановці, тож, без жалю приберіть із кімнат усе, чим ви не користуєтеся чи користуєтеся вкрай рідко. Мінімізуйте кількість пилозбірників.
  • М’які меблі. Поролон чи його аналоги збирають у надрах диванів безліч мікрокліщів та шкідливих бактерій. І якщо спочатку пилосос вам допоможе, то з роками чистити меблі вже малоефективно. Міняйте м’які меблі або їхні наповнювачі раз на 7-10 років.
  • Корпусні меблі. Намагайтеся не купувати у будинок меблі з ДСП. А якщо вже й придбали, найближчий місяць краще провітрювати їх, тримати на балконі або ж у нежитловому приміщенні, доки рівень формальдегідів не знизиться до безпечного. В ідеалі будь-які меблі з деревної стружки мають бути заламіновані, щоб не виділяти у повітря хімічних речовин. Підказка: такі меблі не будуть неприємно пахнути.

Екологія житла, як і навколишнього середовища, вимагає уваги та постійної роботи. Дотримуйтесь поради фахівців та регулярно очищуйте свій будинок. Плануючи покупки чи ремонтні роботи, звертайте увагу на матеріали, читайте їхній склад, дізнавайтеся, наскільки він безпечний. Не економте на якості, вкладайтеся у здоров’я. Екологія житла допоможе вам без перебільшень довго жити та не хворіти.

Сподобалась стаття?
Комментарі
preloader