Закрити

Интерьерные и фасадные краски TRIORA

Горяча лінія 0-(800)-50-18-31
Вимкни Триору
1 978 просмотров
Вівторок, 10 Жовтень 2017

Чи повинна архітектура будівлі впливати на дизайн

Черных Галина

Інтер’єри «сталінок», дизайни віталень у «хрущовках» і сміливі ідеї у новобудовах. Чи так вже важливо, щоб внутрішнє оздоблення будинку повністю відповідало його архітектурі? Давайте розглянемо усе на прикладі досвіду вітчизняних дизайнерів.

Будинок, який побудував Джек

Найбільш органічними в поєднанні зовнішньої архітектури та внутрішнього оздоблення є приватні будинки. Тут все просто і зрозуміло. Будинок проектує (або замовляє проект) одна й та сама людина, відпочатку розуміючи, чого вона чекає від своєї майбутньої домівки.частный дом

У приватному будинку дизайн продуманий від хвіртки до комори, обраного стилю дотримуються у всіх приміщеннях. Навіть якщо будинок продаватимуть, перше, на що подивиться майбутній власник – це архітектура. З багатоквартирними будинками все трохи інакше.

Плани більше можливостей

У багатоповерхівках кожен ладний робити зі своєю квартирою те, що йому подобається. Але не завжди типова споруда здатна прийняти сміливі плани мешканців. Чому так?

За часів Союзу по всій країні багатоповерхівки будувалися за одним проектом, передбачали однаковий принцип обстановки, схожі дизайни, меблі. Тоді люди користувалися тим, що було доступним, а асортимент магазинів складався, виходячи із потреб будинків. І все це диктувала саме архітектура.

ремонт в квартиреТепер можливості розширилися, всі захотіли відійти від звичного, зробити індивідуальне. Замовники так сильно хотіли втілити бажаний дизайн, що не враховували архітектуру. На жаль, не всі ідеї гармонійно втілювалися у типових квартирах. Десь не вистачало простору, а десь недоречно виглядала імітація ліпнини на низькій стелі. Кінцевий результат не виправдовував очікувань. Таких невідповідностей в історії дизайну безліч.

Так чи варто ризикувати?

Більшість фахівців з інтер’єрів схиляються до того, що не варто.

Краще все ж таки намагатися поєднувати дизайн житла із зовнішніми особливостями будинку. Не потрібно розглядати наші будинки як нудні коробки. Вони відкривають досить широкі можливості. І якщо оригінальний лофт, наприклад, у «двокімнатці» складно повторити, то стилізувати квартиру в цьому стилі цілком можливо.

Крім цього, вдало відтворити «у мініатюрі» в багатоповерхівці можна:

  • Класичний стиль
  • Скандинавський стиль
  • Прованс
  • Хай тек
  • Мінімалізм
  • Mid-century

Усі ці стилі неодноразово застосовувалися в інтер’єрах різних будинків, включаючи і невеличкі перепланування. На базі типової архітектури виходили стильні та красиві інтер’єри. Чи повинна архітектура будівлі впливати на внутрішній дизайн приміщень? Так. Тільки таким чином можна досягти в будинку необхідної в інтер’єрі гармонії.

Сподобалась стаття?
Комментарі
preloader