Закрити

Интерьерные и фасадные краски TRIORA

Горяча лінія 0-(800)-50-18-31
Вимкни Триору
3 571 просмотров
Середа, 1 Листопад 2017

Обираємо декоративну штукатурку: на що звернути увагу?

Черных Галина

Об’ємні малюнки і фактурні покриття стін – останній інтер’єрний тренд сезону. Впровадити їх у будинку допоможе декоративна штукатурка. Які види штукатурок існують? Як обрати матеріал та не помилитися? Розбираємося детально.

Якою буває декоративна штукатурка?

декоративные штукатркиУ декоративних штукатурок є ряд відмінних рис:

  • можуть застосовуватися як всередині, так і зовні приміщень;
  • атмосферостійкі;
  • наносяться на будь-які мінеральні поверхні за умови попередньої підготовки;
  • актуальні у будь-яких інтер’єрах;
  • створюють цікаві та неповторні покриття.

Між собою матеріали розрізняються за ступенем міцності, стійкістю до зносу та зовнішніх факторів. А ділять декоративні штукатурки на види за основним складовою речовиною:

Мінеральні штукатурки. Порошкоподібні матеріали, які розводяться водою до стану пасти. Володіють відмінною паропроникністю (пропускають повітря). Створюють нееластичне покриття, тобто будь-які вібрації, як зовнішні, так і внутрішні можуть призвести до мікротріщин на поверхні. У середньому термін служби таких штукатурок 5-7 років.

Акрилові штукатурки. Являють собою пастоподібний матеріал, який пропускає повітря та створює еластичне покриття (не тріскається від механічних впливів). Для створення фактури можна використовувати як звичайний шпатель, так і спеціальні декоративні валики. При правильному нанесенні акрилове покриття прослужить у середньому 10 років.

Силіконові штукатурки. Добре пропускають повітря і створюють еластичне покриття. Можуть наноситися навіть на старі покриття, без повного очищення поверхні. Рекомендовані для систем утеплення з мінеральною ватою. Фактура легко створюється за допомогою, як шпателей, так і валиків. В середньому силіконове покриття може прослужити до 15 років.

Як працювати зі штукатурками?

декоративные штукатуркиСпосіб нанесення декоративних штукатурок передбачає обов’язкове ґрунтування поверхонь. Як правило, найчастіше застосовується кварц-ґрунт, який створює шорстке покриття і не дає штукатурці сповзати.

Залежно від товщини нанесення можна отримати той чи інший малюнок. Чим еластичніший матеріал, тим більш комфортний і податливий він у роботі, тим тонший візерунок можна отримати.

Тим, хто вперше буде наносити декоративну штукатурку власноруч, краще зупинитися на матеріалах із наповнювачами. У декоративних штукатурках TRIORA з ефектом «баранець» і «короїд» малюнок виходить вже у процесі нанесення і не потребує особливих навичок. Штукатурка з великою кількістю наповнювача створює багатий фактурний візерунок, з малою – лаконічний рельєф.

Підбираючи штукатурку, враховуйте її основні характеристики. Чи відповідають вони умовам, у яких знаходиться приміщення, яке ремонтується? Чи можуть виконати ваші естетичні побажання? Відповіді на ці питання допоможуть визначитися із вибором і підібрати для себе найбільш прийнятний варіант.

Сподобалась стаття?
Комментарі
preloader