Закрити

Интерьерные и фасадные краски TRIORA

Горяча лінія 0-(800)-50-18-31
Вимкни Триору
11 009 просмотров
Вівторок, 27 Лютого 2018

1 річ, яку обов’язково слід зробити перед фарбуванням

Gavrilenko

Секрет професійного маляра: чим краще підготовка до фарбування, тим якісніше результат. Тож, без чого неможливо створити ідеальну базу і чого категорично не можна пропускати у ході робіт? Про найважливіші нюансіи – у нашій статті.

4 кроки підготовки

Головне у підготовці до фарбування – це створення рівної поверхні, яка буде готова прийняти усі наступні матеріали. Покроково підготовка складається із таких етапів:

  1. Очищення поверхні.
  2. Шпатлювання недоліків.
  3. Вирівнювання (шліфування) горбиків, що утворилися.
  4. Ґрунтування.

Перші три кроки цілком зрозумілі – ви надаєте стіні гладкості, приводите у бездоганний стан поверхню з недоліками. І коли стіна стала дійсно схожа на білий аркуш, здавалося б, навіщо іще ґрунтовка? Це – гарант того, що фарба вдало ляже вже із першого шару та не висохне плямами.

Що забезпечить ґрунтовка?

Ґрунтовка – це речовина, у складі якої є в’яжуча дисперсія. Завдяки їй:

  • мікрочастинки мінеральної поверхні міцно скріплюються між собою;
  • старі або пухкі стіни не кришаться, створюється міцний шар;
  • ґрунтовка вбирається вглиб стіни, створюючи гладке покриття.

За рахунок цього при наступних роботах фарба рівномірно лягає на поверхні, раціональніше витрачається. Як результат – рівний шар, рівномірне фарбування, однотонний колір.

Корисна порада: обов’язково перед нанесенням ґрунтовки видалити із поверхні пил та протерти стіни ледь вологою тканиною.

Як обрати потрібну ґрунтовку?

Для кожної поверхні існує свій ґрунт.

Підбирайте матеріал залежно від типу ваших стін та потреб приміщення.

Як зрозуміти, чи достатньо проґрунтована стіна? Вона повинна не залишати слідів і не блищати.

Протестуйте поверхню: після висихання проведіть по стіні злегка вологою рукою. Якщо не залишилося слідів – стіна досить проґрунтована. Якщо є сліди – потрібен іще один шар.

Що ж стосується блиску – це ознака переґрунтованої поверхні. Не переґрунтуй! – найважливіша заповідь якісного ремонту. Надмірний шар ґрунту зробить поверхню слизькою, інші матеріали не зможуть на ній триматися. Щоб потім не затирати наждачкою глянець, уважно оцінюйте кожен сухий шар.

Кількість шарів ґрунту залежить від ступеня його концентрації. Слабо концентровані ґрунтовки можна наносити у два шари, високої концентрації вистачить й на один шар.

Коли ґрунтовка не потрібна?

Ґрунтовка буде зайвою тільки в одному випадку – якщо ви використовуєте готову акрилову шпатлівку, до складу якої вже входить в’яжуча дисперсія. Щоб випадково не перестаратися, уважно ознайомтеся із інструкцією виробника.

Сам процес ґрунтування – завдання нескладнее. Досить рівномірно нанести матеріал на чисту стіну, після чого – ретельно висушити. Трохи часу та зусиль будуть гідним внеском у якість результату. Ґрунтуйте та зміцнюйте без сумнівів. Це те, що обов’язково потрібно зробити перед фарбуванням.

Сподобалась стаття?
Комментарі
preloader