Закрити

Интерьерные и фасадные краски TRIORA

Горяча лінія 0-(800)-50-18-31
Вимкни Триору
10 368 просмотров
Четвер, 27 Вересня 2018

Силіконові фарби: чи є у них недоліки

Anna

Не вірите, що силіконові фарби для стін – кращий матеріал лакофарбового асортименту? Вважаєте, що бездоганних фарб немає? Готові посперечатися! Розповімо, звідки з’являються похибки у покриттів силіконовими фарбами і чи є недоліки у матеріалу.

Унікальність силіконових фарб

Чому популярна силіконова фарба? Її переваги відрізняються від латексної фарби. Крім покривності та стійкості до ультрафіолету, у «силіконів» унікальні особливості:

  1. Силіконові фарби створюють специфічне пористе покриття, що не пропускає вологу всередину плит, але випускає пар назовні. З такою фарбою після зимової вогкості стіни швидко просихають, довше зберігають зовнішній вигляд. Завдяки паропроникності тільки силіконові фарби можна використовувати для фарбування утеплювача із мінеральної вати.
  2. Покриття силіконовими фарбами можуть самоочищатися. Ідеально для фарбування фасадів. Пил на стінах змивається із дощовою водою. Краплі не вбираються в стіну, а вільно стікають.
  3. Покриття служать 10-15 років. Фарбування фасадів – трудомісткий процес, який вимагає якості і виконання не частіше, ніж раз на 15 років. Ще один варіант використання – робота у приміщеннях, де зосереджено багато людей і є ризик забруднити стіни, наприклад, громадських установах.

А що ж стосовно недоліків матеріалів? 3 причини, через які не беруть силіконові фарби:

  • Ціна. Це найдорожчий лакофарбовий матеріал. Часто перевагу віддають недорогим матеріалами з сегмента фасадних фарб. Але, з огляду на те, що термін служби у силіконового покриття вище і якість краща, це вкладення виправдане.
  • Силіконові фарби і штукатурки вимагають суворої послідовності робіт. Для фарбування на швидку руку силіконові продукти не годяться. Вони наносяться тільки на очищену і підготовлену поверхню. Скоротити кількість робіт і підготовчих матеріалів не вдасться.
  • Перед нанесенням силіконової фарби або штукатурки необхідно нанести силіконову ґрунтовку. З іншими матеріалами у силіконів трапиться так званий «конфлікт покриттів», на фарбі з’являться тріщини, а саме покриття просто зіпсується. Заощадити на підготовці неможливо.

Чи використовувати силіконові фарби? Якщо ви готові фарбувати фасад раз на 5 років і вам не шкода сил і засобів, можна й відмовитись. Але якщо ви плануєте якісний ремонт фасаду на роки, недоліки силіконів перетворюються на переваги, ціна виправдана якістю, а результат тішить око. Аналізуйте і обирайте.

Сподобалась стаття?
Комментарі
preloader