Закрити

Интерьерные и фасадные краски TRIORA

Горяча лінія 0-(800)-50-18-31
Вимкни Триору
5 845 просмотров
Четвер, 15 Лютого 2018

Як поглянути на кольори під іншим кутом

Gavrilenko

Вам хочеться персикову вітальню, а домашні наполягають на бежевому? Цілком ймовірно, що ви говорите про один колір. Дивно, але кожна людина по-своєму сприймає кольори та їхні відтінки. Із чим це пов’язано і як знайти спільний колір для свого інтер’єру – розбираємося у нашій статті.

Пристрасті за кольором

Тайна глазаЧому ми бачимо кольори по-різному? Якщо оминути хворобу дальтонізм, то пояснити різне бачення кольорів людьми можна за допомогою 4-х ключових факторів:

  1. Таємниця очей

Почему мы видим цвета по-разному?Бачення кольору залежить від стану очей, сприйняття певних хвиль світла і так званого зорового пігменту. У кожну людину він закладається генетично. Дитина бачить кольори так, як бачать їх її батьки. Впливає на бачення кольорів і загальний стан очей. Втомлені очі мимохідь спотворять навіть найчистіший колір.

  1. Якого кольору настрій

Це психологічний фактор. У цьому випадку на бачення кольору впливають умови життя, стан психічного здоров’я, якість нічного сну і відпочинку. Простіше кажучи, невиспані втомлені люди у поганому настрої побачать темні кольори, тоді як благодушно налаштовані відпускники – свіжі та приємні.

  1. Колірна ознайомленість

Розповідають, що мешканці північних країн розрізняють кілька відтінків снігу. Нібито це багато у чому допомагає їм у хазяйських справах. Який сніг для жителів півдня? Правильно, просто білий. Чим більше та частіше людина спостерігає різноманітні гами кольору, тим гостріше вона відчуває різницю у відтінках. Широким сприйняттям кольорів відрізняються художники, дизайнери – вони працюють із величезною палітрою, спостерігають сотні кольорів і тому набагато чутливіші до них, аніж інші люди. Близькі до цього й особливості жіночого сприйняття. Обираючи косметику, тканини та одяг, жінка впізнає різні відтінки кольору. Більшості ж чоловіків для комфортного життя досить розуміти основні кольори.

  1. Навколишні чинники

Ідеально білий колір абсолютно по-різному виглядає у кімнаті із жовтими лампами і при денному освітленні. На колір, особливо в інтер’єрі, можуть впливати:

  • природне або штучне освітлення;
  • час доби, коли ви бачите колір;
  • розміри приміщення (у маленьких кольори виглядають темнішими);
  • фон, на який наноситься колір;
  • сусідні предмети та поверхні, які відображуються на площині кольору.

Як знайти комфортний колір для всіх?

Пам’ятаєте історію про синьо-чорну або біло-золоту сукню? Тоді люди навіть сварилися між собою, доводячи персональне бачення кольорів. Щоб дизайн квартири згодом не переріс в активнусуперечку, краще дізнатися, як використовувати кольори в інтер’єрі так, щоб усім догодити.

  • Шукайте бажаний колір, коли всі учасники у позитивному настрої. По-перше, так ви точно подивитеся на один відтінок під схожим кутом. А по-друге, люди охочіше сприймають інформацію у розслабленому стані, коли їх нічого не турбує.
  • Називайте колір простіше. «Хочу пудрову стіну у кухні» – не підходяща пропозиція. Краще скажіть, що вам хочеться світло-рожеву. Як правило, буває достатньо основного позначення кольору, щоб домашні зрозуміли вашу ідею. А бажані відтінки можна обрати вже разом із тих, що запропоновані каталогом кольорів TRIORA.
  • Обирайте кольори у першій половині дня при денному світлі. Намагайтеся знайти умови, максимально наближені до умов вашого будинку. Так ви зможете побачити колір найбільше схожим на той, яким він буде після нанесення.

Вчені стверджують: немає на світі таких людей, які побачать один колір абсолютно однаково. Але є певні відтінки, які будуть у рівній мірі комфортні та приємні всім. Обирайте для свого інтер’єру такі кольори, які пасують з будь-якого боку, під різними кутами та із різним освітленням, створюють затишну атмосферу та дарують позитивні емоції.

Сподобалась стаття?
Комментарі
preloader