Закрити

Интерьерные и фасадные краски TRIORA

Горяча лінія 0-(800)-50-18-31
Вимкни Триору
1 983 просмотров
П’ятниця, 24 Серпня 2018

Вишивана доля України

TRIORA

З моменту появи перших поселень у центрі Європи, до дня проголошення Незалежності в 1991 році і по сьогодні Україна пройшла неймовірно насичений шлях. Кожна віха історії змінювала країну, але попри це, народ зміг зберегти своє надбання – культуру і національні традиції, а з ними і головний – вишиванку.

Унікальний код нації

Саме так історики називають нашу національну вишивку. Головна сила вишиванок – у кольорах і візерунках, складених в єдиний малюнок. Одягаючи сорочку, ми часом навіть й не підозрюємо про те, які секрети таяться в ній. Традиційними для вишиванки є 6 кольорів – чорний, білий, червоний, синій, зелений і жовтий.

Що означають ці кольори у вишивці?

  • Чорний колір – це витоки народу, творча матерія, годувальниця-земля. Чорний дає посил швидше повноті життя, ніж печалі. Хоча використовують його і в траурних вишивках.
  • Білий – невинність, віра, сила, тріумф. Сорочки з білим орнаментом вдягали на весілля, на свята, частіше носили діти, незаміжні дівчата.
  • Червоний символізує силу небесного світила, життя, любові, збагачує енергією, радістю, відроджує з печалей.
  • Синій здавна вважався кольором жіночого начала. Вишиванки синього кольору носили маленькі дівчатка і жінки похилого віку. Синій візерунок символізує очищення, свободу, захищає від хвороб і злого ока.
  • Зелений – це колір матері-природи, молодості, колір сили Святого Духа. Найчастіше використовують в узорах природних мотивів – дуб, барвінок, що символізують силу і життя.
  • Жовтий колір – символ сонця, святості і духовності. А ще таких багатств як мед і пшениця. Жовтий колір «кодував» вишивку на матеріальне і духовне багатство і достаток власників.

Сьогодні вишиванки для багатьох українців знову стали важливим і улюбленим предметом гардеробу. Деякі умільці повернулися до давніх традицій прабабусь і проводять вільний час, вишиваючи сорочки собі та близьким. Створені вручну рідною людиною вишиванки дійсно володіють потужною енергетикою, виступають оберегом в будь-якій ситуації.

А ще вони в тренді, прекрасно виглядають з будь-якої сучасної одягом. До речі, першим моду на поєднання національної сорочки з сучасним одягом ввів письменник Іван Франко – він носив вишиванку під строгим костюмом і ніколи не зраджував своїй традиції.

Вибираючи вишиванку, шукайте в кольорах те, у чому відчуваєте необхідність, що вам близьке і бажане. Це річ, яка живе силою символіки і володіє справді унікальними властивостями.

Одягніть вишиванку в національне свято, нехай її магічний візерунок зробить свій внесок в захист, мир і достаток у нашій країні.

З ДНЕМ НЕЗАЛЕЖНОСТІ!

Сподобалась стаття?
Комментарі
preloader