Закрити

Интерьерные и фасадные краски TRIORA

Горяча лінія 0-(800)-50-18-31
Вимкни Триору
15 775 просмотров
Понеділок, 25 Червня 2018

Як і навіщо шліфувати стіни?

Gavrilenko

А може, стіни шліфувати і не потрібно? При ремонті нас часто спокушає бажання обійти одну з робіт, щоб спростити завдання і прискорити увесь процес. Чи можна пожертвувати шліфуванням? Навіщо необхідно шліфувати стіни і як це робити правильно? Відповімо на найчастіші запитання про шкурення стін.

3 ключові питання про шкурення

Когда шкурят стены?Коли шкурять стіни?

  1. Після висихання шпаклівки будь-якого виду. Шкурення стін допомагає позбутися великих нерівностей і напливів матеріалу, зрівняти усі дрібні нерівності. Вони легко стираються за допомогою наждачного листа або сітки, створюючи рівну поверхню.
  2. Якщо поверхня переґрунтована. Занадто гладку стіну неможливо фарбувати. Для якісного нанесення необхідна адгезія – міцне прилипання матеріалу до поверхні. Шкурення допомагає створити шорстку структуру, щоб матеріали, які наносяться міцно приставали до поверхні.

Що буде, якщо поверхню не ошкурити?

  1. Під фарбою буде видно усі недоліки стін.
  2. На гладких непошкурених стінах матеріал може скочуватися з поверхні при нанесенні або із часом просто облущуватись зі стіни.

Чим шліфувати стіни?

Чем шкурить стены?Найчастіше для цих робіт використовують наждачний папір або абразивну сітку. Сітка стійкіша у використанні, легше очищається. Наждачка швидше забивається пилом між зернами, стирається, але й ціна її нижче.

Роботи зі шліфовки можна виконувати вручну або шліфувальною машинкою. Ручна робота зручна на невеликих ділянках. А ось електроінструмент краще роздобути, якщо гряде шліфування усіх стін у процесі ремонту.

Як шліфувати стіни і які матеріали використовувати?

Усі абразивні матеріали поділяються за ступенем розміру зерна або сегментів сітки.

  • Великий абразив необхідний для шліфування великих вад: залишків шпаклівки, видалення старого матеріалу з поверхні. Ним можна готувати поверхні під нанесення структурної фарби або для поклейки товстих шпалерних полотен. Ці матеріали перекривають невеликі вади і не вимагають ретельної шліфовки.
  • Наждачка середнього розміру підходить для робіт з підготовки стін до подальшого нанесення фінішної шпаклівки.
  • Шпаклівку із дрібним зерном використовують, якщо потрібно додати шорсткість занадто гладкій стіні або щоб прибрати невеликі недоліки з поверхонь. Дрібною наждачкою вишліфовують поверхню для фарбування шовковисто-матовою або напівматовою інтер’єрної фарбою. Ці матеріали підкреслюють найдрібніші вади і смуги від шліфування потім будуть помітні на стінах.

Важливий момент: обов’язково подбайте про захист очей і органів дихання! При шліфуванні утворюється маса дрібного пилу, не дихайте відходами будівельних робіт.

Обов’язково після шліфувальних робіт видалити увесь пил з поверхні. Можна просто обмахнути стіни пензликом або ж витерти вологою тканиною. Фінальний штрих – наноситься ґрунтовка. Застосування цього матеріалу зв’яже увесь пил на поверхні і стіна буде повністю готова до подальших робіт.

Шкурення стін незамінне, щоб вирівнювати поверхню, прибирати дрібні недоліки і створювати бездоганну базу для подальших робіт.

Сподобалась стаття?
Комментарі
preloader